A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Eri Qerimi - Aktore  (Feat. Mandi)


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

07/10/2017

2017-10-07T10:59:32

Featuring

MandiIt's a long time that we try finding the lyrics to "Aktore" sung by Eri Qerimi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Eri Qerimi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

John Tilio - Aktore

ok ti si po shkon
kur koken ti e ke mrapa
un e di hala mdon
e hala mkujton mshe nondrra prap

je bo aktore
Stilin e ndrove
bravo ti komplimenta
shkove ka shkove
e ntel more
e po mthoje

ku je baby ca bon si je
a o von a
thujem zemer ca ke
t'mungova

nuk muj pa ty
kam lot en sy
edhe prap don ti me u kthy
por

sjom un mo si nfillim
ka ndrru data
e kam pa ate film
tash e mrapa
ik ti ka je nis
edhe harroj krejt ca i kam bo une per ty

Refren

ti cka e zgjodhe ate maj
bye ba ba ba bye
e nese vun un nuk kom faj
jooo
ti mir e din sa forte tkom dasht
bye ba ba ba bye
e nese vun un nuk kam faj
Jo skam faj

dashnia o falas
ti bejbi e ke me taksa
ksaj rradhe i hekim rrobat
ani hajd po i majna prap maskat

je bo aktore
Stilin e ndrove
bravo komplimenta

shkove ka shkove
E ntel tel more
edhe po mthoje

ku je baby ca bon si je
a o von a
thujem zemer ca ke
t'mungova

nuk muj pa ty
kam lot en sy
edhe prap don ti me u kthy
por

sjom un mo si nfillim
ka ndrru data
e kam pa ate film
tash e mrapa
ik ti ka je nis
edhe harroj krejt ca i kam bo une per ty

Refren

ti cka e zgjodhe ate maj
bye ba ba ba bye
e nese vun un nuk kom faj
jooo
ti mir e din sa forte tkom dasht
bye ba ba ba bye
e nese vun un nuk kam faj
Jo skam faj

Aurel Thellimi - Aktore

Guximin marr
Te them dicka qe sta kane thene
Urreje veten ti sot
Digju ne lot
Guximin merr
Nga goja jote helmin nxjerr
Harron si ishe ti pa mu
Te paska mungu

Ref
Ti aktore je dhe une jo nuk e dija
Fjale ska fjale
E verber dashuria
Pse e ktheve ne mallkim
Kerkon pergjigje shpirti im

Guximin marr
Te shoh ne sy e shpirtin zbraz
Kjo jete me ty dimer dhe ere
Krijese pa vlere,,,,,
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019