Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Nuk ka akoma asnjë votë

(1934-2009)  
  • Vendlindja:
  • Vordingborg 
BIOGRAFIA: Erik Stinus është një shkrimtar i huaj. Erik Stinus ishte një poet danez, autor dhe përkthyes, vëllai i Arne Stinus. Ai ishte i biri i mësuesit Stinus Nielsen mori një diplomë të shkollës së mesme, pastaj çerek-shërbejë trajnimit në tregtari (EAC) në vitin 1953, e cila çoi në një vizitë në Aden, Pakistani, India, Sri Lanka dhe Burma. Në vitin 1956 ai mori një diplomë mësuesish nga Seminariumi Blågård. Ai ka përfunduar studimet gjuhësore në Indi ne vitin 1956 dhe në Holandë 1965. Në 195...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »Artistë Të Ngjashëm:

Saint-John Perse

Jean Rousselot

Juan Ramón Jiménez

Dylan Thomas

Sergej Esenin

Gérard de Nerval

Luke Morgan

Rudyard Kipling

Artur Rembo

Alain Borne


Tags: Erik Stinus

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet