Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erika Amankwah
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 11 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  6
Këndon kryesisht: për fëmijë/junior

Erika Amankwah është këngëtare. Ajo ka origjinë afrikano-shqiptare. Ka studiuar violinë për tre vite dhe aktualisht studion balet. Pasioni i saj është vizatimi dhe stilimi, por pa dyshim ëndrra më e madhe e Erikës është të bëhet këngëtare dhe balerinë. Erika të bën për vete me natyrën e saj shumë simpatike, tepër energjike dhe të lirshme.

Në vitin 2018, Erika Amankwah merr pjesë në Voice Kids Albania.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Pjesëmarrëse në

Voice Of Albania


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet