Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erinda Dhima & Stelios Rokkos - Handra, Handra Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Χάντρα-χάντρα νύκτες μετράω
Και βελούδο μαύρο φοράω
Όσο στη καρδιά σου δε χωράω
ʼσπρη μέρα δε θα δω

Χάντρα-Χάντρα λόγια χτυπάνε
Στο θυμό σου πέφτουν και σπάνε
Όσα κάνεις βλέπω πως με πάνε
Λίγο-λίγο στον γκρεμό

Σαν το φτερό σαν το φτερό | 2x
Όπου φυσάει εκεί πετάς | 2x
Πως να σε βρω στον ουρανό | 2x
Στη γη και λίγο να πατάς | 2x

Χάντρα-Χάντρα νύκτες μετράω
Και βελούδο μαύρο φοράω
Χάντρα-Χάντρα νύκτες μετράω
Και βελούδο μαύρο φοράω

Αχ και γω για ‘σένα δε μετράω
στο λυγμό μου θα πνιγώ
Χάντρα-χάντρα λάθη ενώνω
μια σε θέλω μία σου θυμώνω
πότε φεύγω πότε μετανιώνω
και συγγνώμη σου ζητώPublikimi: 28/04/2010


Më Shumë Këngë Nga Erinda Dhima:


Komente 0


Erinda Dhima & Stelios Rokkos - Handra, Handra
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Handra, Handra".
3. Video është e këngës "Handra, Handra", por nuk këndohet nga Erinda Dhima & Stelios Rokkos.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.