Erinda Medolli
Erinda Medolli

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Trestenik
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 22 Qershor 1989
  • Horoskopi:
  • ♋ GaforrjaBiografia

BIOGRAFIA: Erinda Medolli është një poete. Ka lindur në Trestenik të Devollit më 22.06.1989. Më 2012 ka mbaruar me sukses studimet e larta për Mësuesi dega "Cikël I Ulët" Në Universitetin e Korçës "Fan S. Noli". Në 2022 mbron studimet Master Profesional me rezultate të shkëlqyera. Pasioni i saj për letërsinë dhe nevoja për t'i dhënë zë mendimit, pasionit dhe ëndrrave, kanë qënë nxitja kryesore për t'ju paraqitur lexuesit me librin e saj të parë me poezi "Thirrja ime " më 2020. Ë...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0