Më mbaj mend (për 1 muaj)


Erinda Neziri - Mendoj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mendoj".
3. Video është e këngës "Mendoj", por nuk këndohet nga Erinda Neziri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Erinda Neziri - Mendoj  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Pjesëmarrëse në

Top Fest 7

Komente

Asnjë Koment

23/05/2010

2010-05-22T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mendoj" kënduar nga Erinda Neziri.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Erinda Neziri i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Gold AG. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Gold Ag:

Moti s'jena pa e di qe ni koh t`gat ;
dikur jena lut mos t`kryhet kjo nat ; !
po shum here n`jetë se arrin qka e don ;
po sot e ksaj dite hala n`zemer t`kom ;
gjumi vazhdon edhe n`onderr kur wjen ;
kujtimi për ty veq buzqeshje um bjen ;
her e omel her e idht kjo jetë ; !
jetoj me aromen që te une t`ka mbet ?
se din sa tkom dasht se bon me men
veq zemra e din se nuk matet me sen
ti mke msu me dasht kejt mi harru
me pas per qka mu qu je motiv me jetu
je ndjenja ma e mir qe mrena m'ka lon
nuk ka as ni dit qe menja s'tkujton
as sot nuk e di pse ike prej meje
se vet em ke thon qe nuk ndana prej teje

Ref:
Nora Mucaj

Jo nuk i harroj kurr ditet qe ne sbashk i kaluam
netet me te bukura Zemer i shijuam te dy
kjo qe ndodhi nemes neve jo as njeri se besuan
veten po e pyes sonte pse zemer nuk jam me ty
se di ku mbete diku u trete
mendoj per ty zemer mendoj per vete
se di ku mbete diku u trete
mendoj per ty zemer mendoj per vete

GOLD AG:

Nje rrug si kujtim qe kalova me ty
met veq nje histori neper fotografi
kurr se besoj sdu me besu ket form
mir e di se te un ti nuk nihesh kerkun
kthehu oj koh ta shoh edhe 1 or
veq ta puthi n'ball e tja prek at dor
syt mbushen lot kur zemra sduron
e nij zonin tan nina mir se mjafton
kurkush as 1 her si na su pershtaten
kujtoj edhe andrrat at dit qe i patem
nje jet kudo koft veq bashk ne ni ven
sa fjal e premtime Zemer a e man men
e andrrat qe i deshtum teper si shum
me pas 1 qik si ti e 1 djal si une
e fjal e pare e ksaj vese u kan
se per veq se Zotit ska kush qe na ndan

Ref:
Nora Mucaj:

Jo nuk i harroj kurr ditet qe ne sbashk i kaluam
netet me te bukura Zemer i shijuam te dy
kjo qe ndodhi nemes neve jo as njeri se besuan
veten po e pyes sonte pse zemer sjam me ty
se di ku mbete diku u trete
mendoj per ty zemer mendoj per vete
se di ku mbete diku u trete
mendoj per ty zemer mendoj per vete

se di ku mbete diku u trete
mendoj per ty zemer mendoj per vete

se di ku mbete diku u trete
mendoj per ty zemer mendoj per veteMë Shumë Këngë Nga Erinda Neziri:


Komente mbi këtë këngë