Erion Beqo
Erion Beqo
Erion Beqo
  • Vendlindja:
  • Tiranë Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
  • Mosha:
  • 25 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 21 Gusht 1997
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Erion Beqo është këngëtar i njohur. Erion Beqo, qe ne femijeri ka qene pjese e shume aktiviteteve muzikore ne shkolle. Konsiderohet si nje nder zerat me premtues te muzikes shqiptare pasi eshte nje artist me shume dimensione. Mund te kendoje cdo lloj rryme muzikore por kryesisht prodhon real rap dhe pop duke i shoqeruar me kercime te ndryshme. Per me shume se 8 vjet u largua nga muzika dhe iu dedikua sportit te basketbollit por tani eshte duke punuar fort per te sjelle dicka ndryshe ne tregun shqiptar. Ky artist konsiderohet i vecante sepse zoteron ne perfeksion disa instrumente me te cilat shoqeron disa nga kenget e tij pavaresisht rrymes. Eshte nje artist *NDRYSHIMI* pasi kerkon nje revolucion dhe seriozitet ne artin shqiptar. Eshte nje artist shume dimensional pasi zoteron aftesi edhe ne fusha te tjera te artit.

Më datë 19 Dhjetor 2015, Herodion & Kastro Zizo publikojnë videoklipin "Parfum".

Më date 26 shkurt 2016, Herodion publikon
projektin "E gjuj per 3".

Më datë 11 Nëntor 2017, Erion Beqo publikon videoklipin "2".

Më datë 25 Mars 2018, Erion Beqo publikon videoklipin "Mallkim".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0