Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eris Hoxha - Shpend I Mallit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Shpend i mallit

Iken, fshihesh, hijesh ndare
strukesh zemres si ne faj
shpend i mallit larg te zboj
me goje s mund te te mbroj ne kohe pa goje

Heshtjeve, endrrave me perkund,
horizont i madh pa fill e fund
sot nje tjeter bere
e brishte dhe e forte
prej shpirtit tend, prej syve tu
jam toke e plote

Asgjeje s i besoja,
askush nuk zinte vend
ne boten e te gjitheve e fjetur, e pamend
kam dashur te me duash, jam shuar pa kete
pa dashurine tende, pa gezimin tend

Se ti je, je ore e etjes se,
se ti je fare e shpreses,
se ti je rrjedhe e njerezores je,
zhytem e s humbas
ne te tenden vale
Se ti je je shpend i mallit je
fluturimin tend, ndale e veshtro
jam e gjitha prone e perqafimit tone,
e perqafimit tone
Eris Hoxha
Publikimi: 27/05/2007
Festivali: Top Fest 4


Eris Hoxha - Shpend I Mallit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shpend I Mallit".
3. Video është e këngës "Shpend I Mallit", por nuk këndohet nga Eris Hoxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eris Hoxha:


Komente 0