Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video Kërko Video

Eris Hoxha - Avuj Te Ftohte Mesnate  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/11/2009

2009-11-01T10:11:07+00:00

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2009
Koken kthej, shoh t’me afrohes
Veten ndjej, turbullim...
Eshte mbrëmje, nata ngre mur mes nesh,
Ndjenje e ngujuar, izolim...

Ti flet me mua
Me shtingllon fjala, ti me prek ngadal
me flet gjithë pasion, nuk ka zjarr...
Kam humbur interes ne lojrat e tua gri
Si hiri i cigares qe po pi.

Ditet ikun dhe une zgjoj melankolin
Dritat fiket tek une, nuk je ti, nuk je ti ai
Buzët që puthin, nuk jam unë
Prekjet pa jete janë
Nëse jam zhveshur,
Nuk jam unë ajo, jo,
Të largoj, të harroj dhe s’mendoj.

Fërsherim e fustanit
Zhurmë e ndarjes në trupin tim
Është mbrëmje
Hënë e ftohtë mes nesh
Ndjenja të ngrira, verbëri.

Ti flet me mua
Më shtingllon fjala, ti më prek ngadal
më flet gjithë pasion, nuk ka zjarr...
Kam humbur interes në lojrat e tua gri
Si hiri i cigares që po pi.

Ditet ikin dhe unë nuk ndjej nostalgji.
Tani e vetme e kuptoj, nuk je ti, nuk je ti ai.

Buzët që puthin, nuk jam unë.
Prekjet pa jete janë.
Nëse jam zhveshur, nuk jam unë ajo
Të largoj e prap s’mendoj

Hapat që ikin, kjo jam unë
Kthem tek vetja, vjen pas meje
E drejt dritës jepem, vazhdoj, vrapoj,
nëpër ëndrra lundroj.

Buzët që puthin, nuk jam unë
Prekjet pa jete janë
Nëse jam zhveshur,nuk jam unë ajo, jo
Të largoj e prap s’mendoj.

Hapat që ikin, kjo jam unë.
Kthem tek vetja, vjenë pas meje
E drejt dritës jepem, vazhdoj, vrapoj,
nëpër ëndrra lundroj, fluturoj.


Më Shumë Këngë Nga Eris Hoxha:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet