Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eris Hoxha - Avuj Te Ftohte Mesnate Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Koken kthej, shoh t’me afrohes
Veten ndjej, turbullim...
Eshte mbrëmje, nata ngre mur mes nesh,
Ndjenje e ngujuar, izolim...

Ti flet me mua
Bosh tingllon fjala, ti me prek ngadal
me flet gjithë pasion, nuk ka zjarr...
Kam humbur interes ne lojrat e tua gri
Si hiri i cigares qe po pi.

Ditet ikin dhe une zgjoj melankoline
Dritat fiket tek une, nuk je ti, nuk je ti ai
Buzët që puthin, nuk jam unë
Prekjet pa jete janë
Nëse jam zhveshur,
Nuk jam unë ajo, jo,
Të largoj, të harroj dhe s’mendoj.

Fërsherim e fustanit
Zhurmë e ndarjes në trupin tim
Është mbrëmje
Hënë e ftohtë mes nesh
Ndienja të ngrira, verbëri.

Ti flet me mua
Bosh tingellon fjala, ti më prek ngadal
më flet gjithë pasion, nuk ka zjarr...
Kam humbur interes në lojrat e tua gri
Si hiri i cigares që po pi.

Ditet ikin dhe unë nuk ndjej nostalgji.
Tani e vetme e kuptoj, nuk je ti, nuk je ti ai.

Buzët që puthin, nuk jam unë.
Prekjet pa jete janë.
Nëse jam zhveshur, nuk jam unë ajo
Të largoj e prap s’mendoj

Hapat që ikin, kjo jam unë
Kthem tek vetja, vjen pas meje
E drejt dritës jepem, vazhdoj, vrapoj,
nëpër ëndrra lundroj.

Buzët që puthin, nuk jam unë
Prekjet pa jete janë
Nëse jam zhveshur,nuk jam unë ajo, jo
Të largoj e prap s’mendoj.

Hapat që ikin, kjo jam unë.
Kthem tek vetja, vjenë pas meje
E drejt dritës jepem, vazhdoj, vrapoj,
nëpër ëndrra lundroj, fluturoj.
Eris Hoxha
Publikimi: 01/11/2009
Festivali: Kënga Magjike 2009


Eris Hoxha - Avuj Te Ftohte Mesnate
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Avuj Te Ftohte Mesnate".
3. Video është e këngës "Avuj Te Ftohte Mesnate", por nuk këndohet nga Eris Hoxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eris Hoxha:


Komente 0