A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Historia E Vendit Tim

Historia e vendit tim,
Është një histori e veçantë,
Ku luftëtarët dolën para armikut
Pa u trembur aspak.

Në shumë vende të botës,
Flitet për historinë e vendit tim,
Kosova ishte më e fortë se kurrë,
Shumë trima luftuan
Për shtet e flamur.

Por mos ta harrojmë,
As Adem Jasharin,
Që e bëri të njohur
Historinë e shqiptarit.

- poezi nga Erita N.Bytyqi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  4

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019