Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Erlind Dhuli - Dielli Im


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

05/06/2011

2011-06-05T00:00:00

Pjesëmarrëse në

Top Fest 8Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dielli Im" kënduar nga Erlind Dhuli.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Gersa Pjetri. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Dielli erdhi me agimin
Bashk me te erdhe dhe ti
Jetes sime i shton gezimin
Dashuri o dashuri, dashuri.

Ti je dielli im
Qe shpirtin ma ngroh
Pa te pasur prane
Driten dot se shoh

Cdo tik tak zemre, emri yt me tingellon
Dhe sa her prane meje je, shpirtin ma qetson
X2

Rreze ngroht e shpirtit tim
Je per mua ti argjend
Sot e kam un te veshtir
Te shoh atje portretin tend, portretin tend

Ti je dielli im
Qe shpirtin ma ngroh
Pa te pasur prane
Driten dot se shoh

Cdo tik tak zemre, emri yt me tingellon
Dhe sa her prane meje je, shpirtin ma qetson
X2

Cdo tik tak zemre, emri yt me tingellon
Dhe sa her prane meje je, shpirtin ma qetson
X2