Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erlind Zeraliu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 39 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Erlind Zeraliu është një këngëtar. Në Nëntor 2000, Liliana Kondakçi merr pjesë në Kënga Magjike 2000 me këngën "Djalo Mos Me Duaj", në bashkëpunim me Ermal Mamaqi & Erlind Zeraliu. Në Dhjetor 2001, Erlind Zeraliu merr pjesë në Festivali i 40-të në RTSH me këngën "Prag Zgjimi". Në Dhjetor 2002, Erlind Zeraliu merr pjesë në Festivali i 41-të në RTSH me këngën "Kjo Dashuri". Në Shtator 2004, Erlind Zeraliu merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2004 me këngën "Je Vetem Ere Dhe Ender...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Edmond Cano

Mc Koqe

Bledar Barjami

Ximi

Act

Hysen Kafexhiu

Gjebraili

Nazim Rika

Ujku I Cerrikut

Ervin Xhepa

Tags: Erlind Zeraliu


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet