Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermal Fejzullahu - Shtatë Ditë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  60Ditën kur të kam përcjell
shpirtin tim me ty e lashë
e mu shuan hënë, e diell
në këtë jetë s’do t’rrimë më bashkë
mes luleve ti prehesh, nuk do të kthehesh
aaa do të jetoj me mall, deri sa të jem gjallë

kur për mua të jesh mërzit, ti në endërr më trokit
e më puth, më shuaj këtë mall
e ma fshij lotin e valë.

mes luleve ti prehesh, nuk do të kthehesh
aaa do të jetoj me mall, deri sa të jem gjallë

Shtatë ditë është kjo e pame
njerëzit i pres dhe i përcjell
e shtatëdhjetë vjet të tjera, për mua s'çel pranvera,
për mua nuk ka diell

Shtatë ditë është kjo e pame
njerëzit i pres dhe i përcjell
e shtatëdhjetë vjet të tjera, për mua s'çel pranvera,
për mua nuk ka diell

Shtatë ditë është kjo e pame
njerëzit i pres dhe i përcjell
e shtatëdhjetë vjet të tjera, për mua s'çel pranvera,
për mua nuk ka diell

Shtatë ditë është kjo e pame
njerëzit i pres dhe i përcjell
e shtatëdhjetë vjet të tjera, për mua s'çel pranvera,
për mua nuk ka diell

Shtatë ditë është kjo e pame
njerëzit i pres dhe i përcjell
e shtatëdhjetë vjet të tjera, për mua s'çel pranvera,
për mua nuk ka diell


Ky tekst u dërgua nga  Ela   vivakosovaErmal Fejzullahu
Publikimi: 01/12/2006
Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani
Orkestrimi: Florent Boshnjaku


Ermal Fejzullahu - Shtatë Ditë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shtatë Ditë".
3. Video është e këngës "Shtatë Ditë", por nuk këndohet nga Ermal Fejzullahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ermal Fejzullahu:


Komente 1