Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ermal Fejzullahu - Aman Babë

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Aman Babë".
3. Video është e këngës "Aman Babë", por nuk këndohet nga Ermal Fejzullahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ermal Fejzullahu - Aman Babë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  13

Orkestrimi:

Florent Boshnjaku

Këngë e albumit:

"Veq Ty Nuk Te Kam"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2007

2007-11-30T23:00:00+00:00oooooooooooooooooooooo
oo aman babo mor pash gjakun ton e
o ku pe qon o babo kit nisan ee
o kit nisan eeee more kit orti ee
oo po ja qoj e o nanes shqipni ee
qe iqin vjet o mor kerkon liri ee

oooooooooooooooooooooo
oo aman babo diqka mem kallxu ee
prej kur linde dhe sa ke jetu ee
drit te mir o kjo tok a ka gzu ee
o msimi i huj e o osht kon n ket tok ee
trup coptum o djelli kurr sna ngoh ee

oooooooooooooooooo
oo sa nisan o bab e sa orti ee
e boj djellin me rrezu n shqipni ee
shpirti vena sjello nuk pom nxen ee
paj po dihet o tok me nje ven ee
o per atdhe me dal o ne asqer ee

ooooooooooooooooooo
o ne ket tok oo o ka ra ni drit ee
un i gjall oo kto more e kam prit ee
ka lind nana more bij e bija
o qe e din o se qa don shqipnia
oo se veq na shkum o na vjen liria oooonjohej


Ky tekst u dërgua nga lennox
Më Shumë Këngë Nga Ermal Fejzullahu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet