Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermal Fejzullahu - Nje Fjale Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

Nuk e di çka të veproj
nuk e di çka të provoj
tërë kohën për ty, si i humbur jam
dhe vetëm mendoj
çdo ditë nga nuk të shikoj
të afrohem nuk guxoj
nuk më buzeqesh kurrë
nuk e di a mundem mendjen unë ta ndryshoj
pse kështu më injoron
të lutem a më tregon
të bind që gabim e ke ti

(refreni)
një fjalë më thuaj mua tani
që me të vertetë ta di me siguri,
se çka ndjen ti.
një fjalë më thuaj mua tani
që me të vërtetë ta di me siguri,
se çka ndjen ti.
fol unë të kuptoj
ti më thuaj çka të bëj
dhe do të dëgjoj.
një, një një, fjalë
nuk po të kërkoj më shumë
më trego e mos më lër sikur në gjumë.

më ke fut në konfuzion
veç më shumë më tensionon
a po luan lojë
apo krejt kjo vëtem te argëton
mos më lër të pres shumë gjatë
se ma bëre ditën natë
mos ke frikë nga unë
apo ndoshta pom neglizhon vetëm për inat
pse keshtu më injoron
të lutem a më tregon
çka nuk kam unë që ti kërkon
e çka deshiron
për ty do të ndryshoj
të paktën do të provoj
nëse më jep një mundësi
do të bind që gabim e ke ti

(refreni)
një fjalë më thuaj mua tani
që me të vertetë ta di me siguri,
se çka ndjen ti.
një fjalë më thuaj mua tani
që me të vërtetë ta di me siguri,
se çka ndjen ti.
fol unë të kuptoj
ti më thuaj çka të bëj
dhe do të dëgjoj.
një, një një, fjalë
nuk po të kërkoj më shumë
më trego e mos më lër sikur në gjumë.Publikimi: 01/12/2003
Festivali: VFM 2004
Muzika: Marjan Filipovski (MAKI)
Teksti: Memli Krasniqi
Video Produksioni: TomatoMë Shumë Këngë Nga Ermal Fejzullahu:


Komente mbi këtë këngëErmal Fejzullahu - Nje Fjale
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nje Fjale".
3. Video është e këngës "Nje Fjale", por nuk këndohet nga Ermal Fejzullahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.