Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermal Fejzullahu - Ne Mendje Te Kam Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  20

Prapë këtë natë në mendje të kam
Yjet dhe hëna bashkë me mua janë
Prapë gjumi nuk më merr
Këtë ndjenjë s’e kisha asnjëherë

Dëshiroj të t’kem pranë
Duart ti prekë e t’ledhatoj
Përqafoj e shtrëngoj
Vërtetë kjo shpresë me mbanë
Sa të dua të t’tregoj

Ref:
Një buzëqeshje do ta gjej
Tek unë apo tek ti
Një shikim do ta rrëmbej
Në zemër në thellësi
Ti qesh kur të shikoj
Të afrohem unë provoj
Syri yt sikur me flet
Një fshehtësi duhet ta ketë (2x)

Kjo natë e bukur dhe e qetë
Brenda në mua po lulëzon
T’lutem rri dhe mos ik
E ëmbël ëndrra do të jetë
Kur ti në krahun tim pushon.

(Ref. 4x)


Ky tekst u dërgua nga  smartness


Publikimi: 24/12/2003
Festivali: Top Fest 1Më Shumë Këngë Nga Ermal Fejzullahu:


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet

Ermal Fejzullahu - Ne Mendje Te Kam
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Mendje Te Kam".
3. Video është e këngës "Ne Mendje Te Kam", por nuk këndohet nga Ermal Fejzullahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.