Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video Top 200

Ermal Fejzullahu - Djal I Kosoves  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

Komente

1 🔥

03/12/2013

2013-12-03T13:57:55+00:00

Këngë e albumit:

"Fantazi"

Këngë e albumit:

"O Jetë O Jetë 1"
S'po ma nin se qka po thuhet
xhelozojn kjo po kuptohet.
Kur na shohin krejt tranohen
pse po t'du un ty.
Hajde mos ta nin oj zemer
ty dashni te therras me emer.
Se me fjal nuk thahet deti
un kam lind per ty.

Ref 2x:
Po shkelqen si floku i bores
do te mbaj n'pellemb te dores.
Un jam djali i kosoves
qe ta don at sy.

Kur je ti shkelqen gjithe vendi
me del zemra krejt prej veni.
Je e embel si sheqeri
je e imja ti.
Hajde mos ta nin oj zemer
ty dashni te therras me emer.
Se me fjal nuk thahet deti
un kam lind per ty.

Ref 4x:
Po shkelqen si floku i bores
do te mbaj n'pellemb te dores.
Un jam djali i kosoves
qe ta don at sy.


Ky tekst u dërgua nga Vjosa
Më Shumë Këngë Nga Ermal Fejzullahu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet