A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Ermal Fejzullahu - Shko  (Feat. Lumi B & Ledri Vula)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  622

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

11/07/2015

2015-07-11T08:03:57

Featuring

Ledri Vula

Featuring

Lumi B

Muzika & Orkestrimi:

Big Bang (Arbër Gjikolli)

Teksti:

Ledri Vula

Teksti:

Lumi B

Këngë e albumit:

"Ti Don"

Pjesëmarrëse në

Top Fest 12
[Ermali:]
Ku i ke lan fjalet
qe mi pate than
malli mka marr me tpa
edhe pse rruget na u ndan
mos harro ti e para mu m'the shko
neser kur te shoh
zemra me ndalon

[Lumi B:]
Ahh qysh mu dashuru nshikim tpar
kur je qorr prej qe ke shku
po notoj n'alkool
Thojm ma mir me ik
kur o boll se nuk ec me zor
ama gjith tu kthy perfundoj
veq po du me dit
veq po du me dit
a e din sa tkom prit
gjith kom dasht me ardh e
tmar e me ik
jo si ti stkom pa
po kom dal e tkom lyp
mos e kthe kryt
ata qe na kan hi nmes
mo nuk jon as nrreth
mo nuk jon as nrreth
ata qe na kan hi nmes
mo nuk jon as nrreth
mo nuk jon as nrreth

[Ermali:]
Ku i ke lan fjalet
qe mi pate than
malli mka marr me tpa
edhe pse rruget na u ndan
mos harro ti e para mu m'the shko
neser kur te shoh
zemra me ndalon

[Ledri:]
So ka t'vjen inati
Tonat i ke pas ti
veq hajt se ki me pa ti
kur bohet i keq ky djali
mpelqejn ato qe e kan trupin
si peshk e jo trurin
ato qe jon per ma gat e jo
sa me shtu numrin
ato qe me fillim jo
nuk e shohin funin
se ma masnej un menoj qysh me qu veq funin
mes neve dyve kush hini mes neve dyve
me neve dyve qa ndodhi me neve dyve
ku metem un e ti tash kqyre
asnjoni skena faj
osht faji i atyne

[Ermali:]
ku i ke lan fjalet
qe mi pate than
malli mka marr me tpa
edhe pse rruget na u ndan
mos harro ti e para mu m'the shko
neser kur te shoh
zemra me ndalon


Ky tekst u dërgua nga PlauratiKartolina (2)

2019-07-18 23:07:28
M pelqejn ato qe e kan trupin
si peshk e jo trurin
ato qe jon per ma gat e jo
sa me shtu numrin
2017-02-25 11:01:52
Ku i ke lanë fjalët
Që mi pate thanë
Malli m'ka marr me t'pa
Edhe pse rrugët na u ndan

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019