Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermal Mamaqi - Ditet E Mija Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  93

Dikur adoleshent dhe shume enderrimtar
s'mendoja per asgje ne bote
zbathur malet i kaloja un kot oooho
Por koha kalon dhe ti se kupton
Kur vera vjeshtes i dorezon
kostumin tend te ri dhe vleren sa kushton.
Sot ka ardhur koha per tu ndjeeere
nje njeri qe brenda ka shume vlere.

Dikur nje vit me dukej nje shekull i gjate
dhe une nuk mbaja dot ne dore
se brenda meje kisha ndezur nje motoorr oooho
Shpejt koha kalon dhe ti e kupton
se ajo ditet ti pjeston
me kembe ne toke nga une njehere e pergjithmone...

REf.
Ditet e mia do festoj
do defrej me shume do te kendoj
dhe pse i bera 30 vjet
nuk i numeroj vitet ne jete.
Tani do jem tjeter njeri
do te gjej nje strehe te ngrohte te rri
me gjysmen time do vallezoj
sa te jete e shkruaaaar une do te jetoooj
do jetouoj do jetoj...

...

Me miqte e vertete
gjithmone ne qiell do hedh une nje shikim
dhe zotin do ta gjej ne krahu tim oooho
Shpejt koha kalon dhe ti e kupton
se ajo ditet ti pjeston
me kembe ne toke nga une njehere e pergjithmone...

REf.(2X)
Me shume ditet e mia do festoj
do defrej me shume do te kendoj
dhe pse i bera 30 vjet
nuk i numeroj vitet ne jete.
Tani do jem tjeter njeri
do te gjej nje strehe te ngrohte te rri
me gjysmen time do vallezoj
sa te jete e shkruar une do jetoj...

Ditet e mia do festoj
do defrej me shume do te kendoj
dhe pse i bera 30 vjet
nuk i numeroj vitet ne jete.
Tani do jem tjeter njeri
do te gjej nje strehe te ngrohte te rri
me gjysmen time do vallezoj
sa te jete e shkruaaaar une do te jetoooj
do jetouoj do jetoj...


Ky tekst u dërgua nga Besi MerhadiErmal Mamaqi
Renditja: Top 200
Publikimi: 12/09/2013
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 12
Muzika: Pirro Çako
Teksti: Pirro Çako
Orkestrimi: Darko Dimitrov
Video Produksioni: Pro Video


Ermal Mamaqi - Ditet E Mija
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ditet E Mija".
3. Video është e këngës "Ditet E Mija", por nuk këndohet nga Ermal Mamaqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ermal Mamaqi:


Komente 0