Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermal Meta

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  63
 • Vendlindja:
 • Fier 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Itali 
 • Mosha:
 • 40 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Ermal Meta është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ai lindi në Fier dhe që prej moshës 13 vjeçare jeton në Bari, Itali me familjen e tij. Karrierën e tij e nisi si kitarist i grupit Ameba 4. Grupi konkurroi në kategorinë e të rinjve në Sanremo të vitit 2006 me këngën “Rido… forse mi sbaglio”. Në vitin 2009, Meta formoi një tjetër grup, La Fame di Camilla, me të cilët realizoi tre albume. Në 2010, ai mori pjesë përsëri në Sanremo në kategorinë e artistëve të rinj. Përveçse këngëtar, ai është dh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrës në

Eurovision

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

1 🔥Tribu Urbana (2021)

★★★★★

Non Abbiamo Armi (2018)

★★★★

Vietato Morire (2017)

★★★☆☆

Umano (2016)

★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (2)

17
8

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY

Artistë Të Ngjashëm:

Kastro Zizo

Flori Mumajesi

Bes Kallaku

Ermal Mamaqi

Alban Skënderaj

Adrian Gaxha

Blero

Shpat Kasapi

Turjan Hyska

Dr. Flori

Tags: Ermal Meta, La Fame Di Camilla


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet