Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ermal Meta - Odio Le Favole

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Odio Le Favole".
3. Video është e këngës "Odio Le Favole", por nuk këndohet nga Ermal Meta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ermal Meta - Odio Le Favole  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Umano"

Komente

Asnjë Koment

08/02/2016

2016-02-08T11:58:04+00:00Ti ricordi quando eri bambino
con i sogni legati al cuscino
ti ricordi quando eri capace
di sentirti con poco felice
e da un gesto del tutto banale
imparavi che volto avesse... l'amore

Ti ricordi le notti a parlare
e a incollare la luna nel cielo
con un dito puoi farla sparire
come una sposa dietro al suo velo
di sudore e di lacrime amare
ci sembrava la cura di tutto... il sale
Per stare bene penso a te
Per stare male penso a te e me

Il futuro era bellissimo per noi
ti volevo bene forse anche di più
fuoco che non brucia e non si spegne mai
ti manco e non lo so, mi manchi e non lo sai

Scorre un fiume, somiglia alla vita
e la nostra sembrava in salita
non è vero era solo paura
di affrontare la parte più dura
ma per quanto difficile sia
l'ordinario con te diventava magia

Il futuro era bellissimo per noi
ti volevo bene forse anche di più
fuoco che non brucia e non si spegne mai
ti manco e non lo so, mi manchi e non lo sai

Io ti voglio ancora bene pure tu
cuore che si stringe e non tradisce mai
non ricordo come mai non ci sei più
ti manco e non lo so, mi manchi e non lo sai

Odio le favole e il gran finale perché
quello che conta è qualcosa per cui una fine non c'è
non ci credere se ti dicono che passerà da sé

Mi manchi e non lo sai!
Il futuro era bellissimo per noi
Io ti voglio ancora bene e pure tu me ne vuoi
sii felice e non dimenticarmi mai
ti manco e non lo so, mi manchi e non lo sai

Mi hai strappato l'amore di bocca
ma ogni tanto una stronza ci tocca


Më Shumë Këngë Nga Ermal Meta:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet