Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ermal Meta - Gravita Con Me

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gravita Con Me".
3. Video është e këngës "Gravita Con Me", por nuk këndohet nga Ermal Meta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ermal Meta - Gravita Con Me  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Umano"

Komente

Asnjë Koment

22/04/2016

2016-04-22T07:44:50+00:00Resta da me
c'è un vento gelido
atletico
Parliamo di amore
e Amarcord

A volte capita
la vita che va
in mezzo ad un traffico
algebrico
Non puoi farci niente
solo attendere un po'

Gravita con me, gravita con me
è l'amore che ci manca
Gravita con me, gravita con me
perché è l'amore quello che ci salva

Questa città
ha un ritmo ipnotico,
chirurgico
Sincronizza con me
ogni tuo singolo
battito
Il tuo viso è di un bello isterico

Gravita con me, gravita con me
è l'amore che ci manca
Gravita con me, gravita con me
perché è l'amore quello che ci salva

Resta qui con me
resta qui perché
rendiamo la vita
meno cattiva
Gravita con me, gravita con me
perché è l'amore quello che ci salva

Vulnerabile, spesso indistruttibile
Comprensibile, a volte inaccettabile
Incorruttibile, del tutto affascinabile
sono solo scuse lo sai

Gravita con me, gravita con me
è l'amore che ci manca
Gravita con me, gravita con me
perché è l'amore quello che ci salva

Resta qui con me, resta qui perché
rendiamo la vita meno cattiva
Gravita con me, gravita con me
perché è l'amore quello che ci salva

Vulnerabile
Spesso indistruttibile
Comprensibile
A volte inaccettabile
Incorruttibile
Del tutto affascinabile
Sono solo scuse, lo sai


Më Shumë Këngë Nga Ermal Meta:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet