Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ermal Meta - Pezzi Di Paradiso

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pezzi Di Paradiso".
3. Video është e këngës "Pezzi Di Paradiso", por nuk këndohet nga Ermal Meta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ermal Meta - Pezzi Di Paradiso  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Umano"

Komente

Asnjë Koment

15/03/2016

2016-03-15T08:53:16+00:00



Non è possibile capire da dove veniamo
e sembra quasi un incantesimo il nome che abbiamo.
Non è solo d'amore, non è solo di vita

mi serve un pieno di speranza ma non ho una lira.
E non c'è mai nessuno quando ti serve una spalla
intanto vedi cadere una stella.
E' un pezzo di paradiso che abbiamo qui giù
è un pezzo di paradiso che abbiamo qui giù.

E' per predire il futuro lo devi prima inventare
e vale fare di tutto ma non tutto vale.
Se l'avessi saputo che mi cercavi
mi sarei fatto trovare con i vestiti buoni.
Avevo appena attaccato le vele al cuore
e nonostante l'inverno mi sembrava estate.

Un pezzo di paradiso che abbiamo qui giù
e pure tu.

E chissà dove finisce il mare
dove la gente traccia il suo confine.
Oltre il quale non ci sono strade
dove non chiudi gli occhi per sognare.

Senza fermarti mai
tu balli sola e so che sono guai.
Ma di ogni cosa ti perdonerei
perché sei stupenda.
Perché ne vale la pena.

Un tizio fermo per strada
mi dice "è finita!".
Io che gli chiedo "benzina"
lui fa di "no" con la testa.
E mi racconta con gli occhi incollati a terra
di come ha perso l'amore della sua vita.
E penso a prima
quando mentre uscivo di casa
mi hai detto "ci vediamo stasera"
mi fai sentire fortunato quaggiù.
Mi fai bene tu.

Senza fermarti mai
tu balli sola e so che sono guai.
Ma di ogni cosa ti perdonerei
perché sei stupenda.
Perché ne vale la pena.

E chissà dove finisce il mare
dove non chiudi gli occhi per sognare
(un pezzo di paradiso)

E di ogni cosa ti perdonerei.
Perché sei stupenda
perché ne vale la pena.
Senza guardarmi mai
tu balli sola e so che sono guai.
Ed ogni giorno io ti sceglierei.
Perché sei stupenda
perché ne vali la pena.
Perché ne vali la pena.






Më Shumë Këngë Nga Ermal Meta:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet