Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ermal Meta - Bionda

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bionda".
3. Video është e këngës "Bionda", por nuk këndohet nga Ermal Meta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ermal Meta - Bionda  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Umano"

Komente

Asnjë Koment

16/04/2016

2016-04-16T15:42:15+00:00Diciamo che non c'è mai un vero
motivo quando ci si annoia a morte
ad una festa.

Diciamo che se ci sei
ho almeno un motivo per non osservare solo fuori dalla finestra.

E intanto sai cosa c'è?
Sei pure tu qui da sola
io me ne andrei a fare un giro
con la mia vita.
Vuoi venire con me?
Puoi portare la tua
e non mi dire "dai facciamo un'altra volta".

Ehi, bionda.
Beato chi ti sposa
le mie mani e le tue mani sono leggerezza.
Ehi, bionda
chiunque si innamora
ti arresterei per quell'eccesso di bellezza.

Bionda, oh-oh, bionda.

Facciamo che non lo sai
o che non ti accorgi mai che il tuo sorriso
è come un fiore sulla faccia.

Quando parli con me mi salvi spesso la vita
senza guardare dentro ogni mia ferita.

Ehi, bionda.
Beato chi ti sposa
le mie mani e le tue mani sono leggerezza.
Bionda
chiunque si innamora
ti arresterei per quell'eccesso di bellezza.
Ehi, bionda
oh-oh, bionda

Volevo dirti tutto
come fosse un lungometraggio
ma avrei dovuto fare prima
un overdose di coraggio
Se fosse così facile tradurre i miei pensieri
E farli stare in piedi.
Ehi, bionda
ti arresterei per quell'eccesso di eleganza.
Ehi tu, bionda
sei proprio un'altra cosa,
e così bella che è gelosa anche la luna.
Ehi tu, bionda.


Më Shumë Këngë Nga Ermal Meta:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet