Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ermal Meta - New York

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "New York".
3. Video është e këngës "New York", por nuk këndohet nga Ermal Meta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ermal Meta - New York  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Vietato Morire"

Komente

Asnjë Koment

01/03/2017

2017-03-01T18:56:09+00:00Scende questa sera
E arrivano le stelle,
Ma dalla tua finestra

Tu non le vedrai
E apprezzerai le luci
E giocare tra le strade,
Il buio della notte
Non ti spaventerà.
Ascolterai il vento
Parlare coi palazzi,
Chissà se in quel casino
Mi sentirai ancora.
A New York mancano le stelle.
Un milione di finestre, la tua qual è?
A New York non ci sono stelle.
Quanta gente che hai intorno a te,
Ma a New York
Non ci sono io

Luci sempre accese
Ti fanno stare meglio
Ma il cielo che hai lasciato
Ti aspetta qui con me
E ti scrivo una canzone
Per non dimenticarti
E guardo un altro aereo che scivola già via

A New York mancano le stelle.
Un milione di finestre, la tua qual è?
A New York non ci sono stelle
Quanta gente che hai intorno a te
Ma a New York
Non ci sono io

Ti spegni nella notte,
Ma non riesci più a dormire
La Luna e le tue stelle
Sono ancora su

Mmmmh, mmmmh, mmmmh.
Mmmmh, mmmmh, mmmmh.
Mmmmh, mmmmh, mmmmh.
Mmmmh, mmmmh, mmmmh.

A New York tornano le stelle
Fra milioni di finestre, la tua dov'è?
Su New York brillano le stelle
Ma nessuna che hai visto con me
E a New York
Non ci sono io

Ti spegni nella notte
Ma non riesci più a dormire
Si vedono le stelle
Le guardi pure tu


Më Shumë Këngë Nga Ermal Meta:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet