Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ermal Meta & Fabrizio Moro - Non Mi Avete Fatto Niente

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Non Mi Avete Fatto Niente".
3. Video është e këngës "Non Mi Avete Fatto Niente", por nuk këndohet nga Ermal Meta & Fabrizio Moro.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ermal Meta & Fabrizio Moro - Non Mi Avete Fatto Niente  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  22

Këngë e albumit:

"Non Abbiamo Armi"

Pjesëmarrëse në

Eurovision

Komente

Asnjë Koment

07/02/2018

2018-02-07T01:19:12+00:00A Il Cairo non lo sanno
Che ore sono adesso
Il sole sulla Rambla
Oggi non è lo stesso

In Francia c'è un concerto
La gente si diverte
Qualcuno canta forte
Qualcuno grida "a morte"

A Londra piove sempre
Ma oggi non fa male
Il cielo non fa sconti
Neanche a un funerale

A Nizza il mare è rosso
Di fuochi e di vergogna
Di gente sull'asfalto
E sangue nella fogna

E questo corpo enorme
Che noi chiamiamo terra
Ferito nei suoi organi
Dall'Asia all'Inghilterra

Galassie di persone
Disperse nello spazio
Ma quello più importante
È lo spazio di un abbraccio

Di madri senza figli
Di figli senza padri
Di volti illuminati
Come muri senza quadri

Minuti di silenzio
Spezzati da una voce
"Non mi avete fatto niente"

Non mi avete fatto niente
Non mi avete tolto niente
Questa è la mia vita che va avanti
Oltre tutto, oltre la gente

Non mi avete fatto niente
Non avete avuto niente
Perché tutto va oltre
Le vostre inutili guerre

C'è chi si fa la croce
Chi prega sui tappeti
Le chiese e le moschee
Gli imam e tutti i preti

Ingressi separati
Della stessa casa
Miliardi di persone
Che sperano in qualcosa

Braccia senza mani
Facce senza nomi
Scambiamoci la pelle
In fondo siamo umani

Perché la nostra vita
Non è un punto di vista
E non esiste bomba pacifista

Non mi avete fatto niente
Non mi avete tolto niente
Questa è la mia vita che va avanti
Oltre tutto, oltre la gente

Non mi avete fatto niente
Non avete avuto niente
Perché tutto va oltre
Le vostre inutili guerre

Le vostre inutili guerre

Cadranno i grattacieli
E le metropolitane
I muri di contrasto
Alzati per il pane

E contro ogni terrore
Che ostacola il cammino
Il mondo si rialza
Col sorriso di un bambino
Col sorriso di un bambino

Non mi avete fatto niente
Non avete avuto niente
Perché tutto va oltre
Le vostre inutili guerre
Le vostre inutili guerre

Sono consapevole
Che tutto più non torna
La felicità volava
Come vola via una bolla


Ky tekst u dërgua nga Nicola Viterbo17

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Ermal Meta:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet