Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Ermal Meta - Il Vento Della Vita

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Il Vento Della Vita".
3. Video është e këngës "Il Vento Della Vita", por nuk këndohet nga Ermal Meta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ermal Meta - Il Vento Della Vita  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Non Abbiamo Armi"

Komente

Asnjë Koment

13/01/2018

2018-01-13T14:50:00+00:00Andare avanti e poi tornare
Al punto di partenza
Per poi ricominciare la mia corsa senza meta
È così che amo fare
Per la voglia di non perdermi più niente nel corso
Nella gara della vita
Dove correre non basta
Devi andare più veloce
E spesso c'è da perdere amicizie e falsi amori
Ma rientra nella norma
Mi ci sono abituato
Mi basta sapere che

Io non ho perso tempo, ho preso vento
Per gonfiare le mie vele
Navigare in mari sconosciuti
Io non ho perso tempo
A volte ho perso me
Per poi ritrovarmi e ripartire
Per ripartire ancora verso te
Ancora verso
Te

Cadere rialzarsi e poi sognare
Tornare a farsi male
È il prezzo da pagare per stare bene
E mi faccio forza
Ogni maledetta volta
Ma non è solo fortuna
Anzi è una gran fatica
E gli ostacoli son tanti
Mi ci sono abituato
Mi basta sapere che

Io non ho perso tempo, ho preso vento
Per gonfiare le mie vele
Navigare in mari sconosciuti
Io non ho perso tempo
A volte ho perso me
Per poi ritrovarmi
E ripartire ancora verso te

Parlare sono stanco di parlare
Con la gente che crede di sapere quale sia la direzione
Ma non ascolta una parola mi ci sono abituato

Io non ho perso tempo, ho preso vento
Io non ho perso tempo, ho preso vento
Io non ho perso tempo, ho preso vento
Io non ho perso tempo, ho preso vento
Io non ho perso tempo, ho preso vento

Io non ho perso tempo, ho preso vento
Per gonfiare le mie vele
Navigare in mari sconosciuti
E non ho perso tempo
A volte ho perso me
Per poi ritrovarmi e ripartire
Ancora verso te
Ancora verso te
Ancora verso te
Ancora verso te
Ancora verso te

Andare avanti e poi tornare al punto di partenza
Per poi ricominciare la mia corsa senza fretta


Më Shumë Këngë Nga Ermal Meta:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet