Ermelinda Bixhaku
Ermelinda Bixhaku

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Ermelinda Bixhaku është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut dhe popullore polifonike. Më datë 2 Janar 2021, Ermelinda Bixhaku publikon videoklipin "Shelege Bejka Mono". Më datë 18 Shkurt 2021, Ermelinda Bixhaku publikon videoklipin "Çajup O Vendi I Bukur". Orkestrimi i këngës u punua nga Genci Malaj. Më datë 8 Korrik 2021, Ermelinda Bixhaku & Haxhi Arapi publikojnë videoklipin "Flake Te Ndizet Gjirokastra". Muzika e këngës u punua nga Genci Malaj, ndërsa teksti u shkrua nga Genci Malaj & Armand Trebicka....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 3