Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermenita Hoxha - Malli Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  45

[x3]
Malli, malli dam
Shumë të paska bë, bë
Ti je mësu me tjerat por me mu jo, jo
A mos ke menu se unë nuk të lo, lo
Njëjt sikur nuk pate as unë nuk kam kohë

Një ditë kur të pashë në Tiranë, anë
Zemra ime desh ka plas
O vdeksha për atë nishanin tanë
Njëjt si unë a bën me më dashtë
Edhe kur gabën bile prapë ma shumë e du
Mos harro se gjithë e ke një vend në zemrën tem
Ndoshta së kam harrit më bë sa bënë për mu
Mos harro që dikush për ty pret dhe një mijë jetë
Tanë jetën masë tejë kam ardh, hajt një ditë për mu
Pranoje që malli shumë të ka marrë e je t’u kalu
Edhe tjetrin unë fake e kam, sa më xhelozu
Se kanë tjetër kurrë nuk ke më dashtë sa kur më don ti mu

Malli, malli dam
Shumë të paska bë, bë
Ti je mësu me tjerat por me mu jo, jo
A mos ke menu se unë nuk të lo, lo
Njëjt sikur nuk pate as unë nuk kam kohë

Pse dashnisë time po i bën hile?
Qe më ki lumturi ti thujë edhe njëherë
Ndjenja të përzime janë prej asaj ditë
Që ti je largu më thujë “malli, a po të merr?”
Du me di ça ke bë ti këtë kohë pa mu
Me tjerat që afër i ke pas, a më ke krahasu?
Mirë e di që telit mi ke ra pa pushu
Po ai numër mo nuk ekziston se e kam ndërru
Ani, zemra jem, veç kaj so problem
Se lotët e tu mu po më tregojnë, që je pendu
Hajt, se apet vjen, unë e di që apet vjen
E pranoje që dot nuk bëj pa ty, as ti pa mu

[x2]
Malli, malli dam
Shumë të paska bë, bë
Ti je mësu me tjerat por me mu jo, jo
A mos ke menu se unë nuk të lo, lo
Njëjt sikur nuk pate as unë nuk kam kohë


Ky tekst u dërgua nga elsaErmenita Hoxha
Renditja: Top 200
Publikimi: 10/12/2022
Muzika: Princ1
Teksti: Princ1
Video Produksioni: Fullmoon Production


Ermenita Hoxha - Malli
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Malli".
3. Video është e këngës "Malli", por nuk këndohet nga Ermenita Hoxha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ermenita Hoxha:


Komente 0