Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Ermiona Lekbello - Sahara  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Enderr"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Sahara" kënduar nga Ermiona Lekbello.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Blleki & Erno - Sahara

Erno:
Je ti...
E bukur si hana na na na, e nxeht si Sahara ra ra ra 2x

Blleki:
Sahara sa hora vi per ty qe u kalla
plus so tu ma ni kqyrum n’sy
seni vetem qe po m’mungon prej teje osht qe po pritoj
vet me rollit po ti chill mos ta nin
bari kena pas cdo nat prej fillimit jena
bo drras thej shishet prej gzimi
t’qum pesh prej s’miri do prej s’piri
mos u vono se pi thirri shpejt biri
sahara mama disponimin nalt ti mama
e di qe t’jap adrenalin per me thy banka
un e ti e harta koht e arta
hajr me u pa na
hajt me ni dhom sbon me marr na
maj nveti qata thesara
ika shum staga
shtigje shum t gata
plaga shum t rana
sum hjeket zifti edhe nese lahna
e ti je e bukur sikur hana.
Erno:
Je ti...
e bukur si hana na na na e
nxeht si Sahara ra ra ra 2x.

Blleki:

Sahara sa nata me ty
qa pata i dajta me ty kqyrum nsy
seni vetem qe pom mungon prej teje osht qe po pritoj
goten me qit po ja futi me shishe
ta dish kurr skom dasht met prish po
bike timi kur na ishum tu u @i
sa malin ma jepshe kur keshe
please mos um vet pse cheese mos em vet pse
buz detit ta ha qat buz heke qat bluz
e di najher tkom mashtru amo kurr stkom perbuz sahara sa idhnona qe du me shku
mos thuj qe stnala kur t thash tdu
se dikur ti dekshe per mu u deshshe per mu
mtha qe po shkon qysh tu nga tu notu
se ti dekshe per mu e vetshe per mu
edhe sjom tu gjyku ski nevoj mu arsyetu
Erno:
Je ti...
e bukur si hana na na na, e nxeht si Sahara ra ra ra 2x

Leonora Jakupi - Sahara

2xTi me thua trendafil aha ahaaa
dhe don t'me marresh err largohu sherr
ti harron se trendafili oh sherr oh sherr
perpos fletes ka dhe gjemba mundesh me u therr

4xBuzen time ke me marr kur te bie bor n'sahar
se per mua je o xhan nje pik uj ne oqean

2xZemren time lozonjare ahhhh
mendon se do ta merr largohu sherr
kur te them se jam e jotja te kam genjy
prape genjehesh kur mendon se zemren ma ke thy

4xBuzen time ke me marr kur te bie bor n'sahar
se per mua je o xhan nje pik uj ne oqean
Më Shumë Këngë Nga Ermiona Lekbello:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet