Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermira Babaliu - Verashitesi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Hajde verashitës më jep të pi
Të lutem nxirre butin jashtë
Këtu m’a lër, afër ti rri
Të pi, të dehem sa për shtatë

Hajde verashitës mos rri por shtjer
Sa më pëlqen e shkreta verë
Qef të bëj si në të ri
Dhe gjaku ndizer menjëherë

Zem’rimet tona nuk i ndjej
Në verë t’i mbyt unë sa të shuhen
Në gaz të qarën do ta kthej
Mendimet sonte nuk më duhen

Do pi, do pi dhe do t’ja marr
Një kënge t’bukur me kitarë
Do pi, do pi dhe duke qarë
Një këngë do këndoj unë me kitarë

Hajde verashitës më jep të pi
Sa më pëlqen e shkreta raki
Më jep të pi gjer në mëngjes
Pastaj lërme që të vdes


Ky tekst u dërgua nga Mirela Andoni

Ermira Babaliu - Verashitesi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Verashitesi".
3. Video është e këngës "Verashitesi", por nuk këndohet nga Ermira Babaliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ermira Babaliu:


Komente 0