Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ermira Babaliu - Mbremja Qe Mban Dashurine Time

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mbremja Qe Mban Dashurine Time".
3. Video është e këngës "Mbremja Qe Mban Dashurine Time", por nuk këndohet nga Ermira Babaliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ermira Babaliu - Mbremja Qe Mban Dashurine Time  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Muzika:

Ilir Dangellia

Teksti:

Irma Kurti

Pjesëmarrëse në

Festivali i 25-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1986

1986-11-30T23:00:00+00:00Sonte të gjithë njerëzit
sikur më shohin mua
një zog i fshehur tek një pemë
me zërin tënd më thotë: “të dua”.

Një gjethe mbi sup me bie lehtë,
me dorën tënde me ngjan,
dy yje që ndrijnë në qiellin e mbrëmjes
sytë e tu më sjellin pranë.

Refreni:
Të gjithë që buzagaz tek më shihni
mos më ngacmoni ju me vështrime,
unë jam e lumtur sot dhe për këtë
me parë ju pyesni zemrën time.

Ndoshta ju nuk mund ta kuptoni
pse sytë më qeshin me kaq lumturi:
Mbrëmja që sot mban dashurinë time
më flet me portretin e tij.

Strofa e dytë:
Sonte të gjithë njerëzit
sikur më shohin mua,
një zog i fshehur tek një pemë
me zërin tënd më thotë: “të dua!”.

Ja era çapkëne në flokë më hyn
me gishtat e tua më ngjan,
kjo hënë e bukur që ndrin mbi qerpikë
sytë e tu më sjell kaq pranë.


Ky tekst u dërgua nga Elva
Më Shumë Këngë Nga Ermira Babaliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet