Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermira Babaliu - Prane Te Kalterit Det Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Ti nuk e di në breg të detit
sa herë e shkrova unë emrin tënd
se n’ëndërrimet e mia papritur
hyre ti dhe zure vend.

Vinin dallgët dhe emrin
e prishnin ato me zhurmë,
vinte një mëngjes
fliste zemra, por heshtja unë.

Grimca rëre dhe një guaskë kujtimi
tani unë prek,
n’auditor jam me shokun që njoha
pranë të kaltrit det.

Refreni:
Një fjalë që ende jo s'e kishim thënë,
ti me ngadalë ma thua sot,
na lidhi ne perjetë me njeri- tjetrin
dhe na bëri me shumë se shokë. (2 herë)


Ky tekst u dërgua nga Elva

Ermira Babaliu - Prane Te Kalterit Det
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prane Te Kalterit Det".
3. Video është e këngës "Prane Te Kalterit Det", por nuk këndohet nga Ermira Babaliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ermira Babaliu:


Komente 0