Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermira Babaliu - Marjana  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Pres ..."

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+00:002x

Si s´te erdhi keq
si moj s´tu durua
ike ti papritur
u ndave nga mua

Ref:
Marjana therras
Marjana s´ka
Marjana iku dhe me la
e imja je o moj Marjana

2x
Dhe nje dite guxova
te erdha tek porta
zerin ta degjova
ishe ti Marjana

Ref:
Marjana therras
Marjana s´ka
Marjana iku dhe me la
e imja je o moj Marjana


Ky tekst u dërgua nga PerlaAkordet:

Am--Dm--------
Si ste erdhi keq
-------------Am
Si moj stu durua
---------E7
Ike ti papritur
--------------Am
U ndave nga mua
(Perserit)

Am-------------------Dm
Marjana thras Marjana ska
----------------------Am
Marjana iku dhe me la
E7------------------Am
E imja je ti moj marjana
(Perserit)

Dhe nje dite guxova
Te erdha te porta
Zerin ta degjova
Ishe ti marjana

Marjana thras
Marjana ska
Marjana iku dhe me la
E imja je ti moj marjana
(Perserit)


Më Shumë Këngë Nga Ermira Babaliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet