Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Ermira Babaliu - Provimi I Fundit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Provimi I Fundit".
3. Video është e këngës "Provimi I Fundit", por nuk këndohet nga Ermira Babaliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ermira Babaliu - Provimi I Fundit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

17/07/2016

2016-07-17T13:03:00+00:00Ate Qershor provimesh
Prane deres se klases po prisja
nje ze i lehte i embel
si flad pranvere hyn.

Ja deren e cel ngadale
Nje ndjenje e njohur
zemren ma kap lehte
provimin e fundit sot po jap
dhe neser do hyn ne jete.

Gezimin e moshes sone
me shoket e punes
kjo dite e bukur shenon
ne krah per krah gjithmone
studente e pedagoge
perpara me ta do shkojme.

Kompositor: Aleksander Peci
Kenduar: Elida Dama (zeri i pare) dhe Ermira Babaliu
Provimi i fundit eshte nje nga kenget e kenduara ne Koncertin e Majit te viit 1981 te Grupit Artistik te Universitetit te Tiranes.


Më Shumë Këngë Nga Ermira Babaliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë