Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Ermira Babaliu - Kthema Dashurine  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

01/12/2001

2001-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Kur Ti Me Mungon"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kthema Dashurine" kënduar nga Ermira Babaliu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Altin Sulku & Erisa Dragoshi - Kthema Dashurine

erisa---
cfare ka zemra ime sonte mire nuk
ndjehet, tek dashuri e vjeter don te kthehet
altini---
cfare ka zemra ime po vdes pa pushuar zemra sot me thote se seshte e penduar

te dy ----
sonte ndjehem i copetuar i penduar
koken kthej edhe shikoj kohen e shkuar
ne ekranin e memories vec kujtime
perse sonte ri e zjuar zemra ime

refreni
kthema jeten kthema dashurine
kthemi ditet kthemi netet lumturine
kthema djellin tim kthema kohen e shkuar
kthehu sepse zemra ime eshte penduar

altini---
ti kthema dashurine prap me thote zemra ime
se jeta ska kuptim pa ledhatime

erisa---
akoma me veshtire shpirt e paska nje femer
dy here me shume ajo vuan me zemer

te dy ----
sonte ndjehem i copetuar i penduar
koken kthej edhe shikoj kohen e shkuar
ne ekranin e memories vec kujtime
perse sonte ri e zjuar zemra ime

refreni 2*
kthema jeten kthema dashurine
kthemi ditet kthemi netet lumturine
kthema djellin tim kthema kohen e shkuar
kthehu sepse zemra ime eshte penduar

Visar Rexhepi - Kthema Dashurine

un ty ta dhash lirin tasht qdo nat po ri i tretur ne vetmi ne vetmi ...
refff..(2)
kthema mua dashurine kthemi vitet qe kam un kthema shpresen buzeqeshjen e pastaj me thua fund
Sai lumtur me ty isha sa shum vite kalum bashk per nje qast ti nga un ike..ku je tasht(ku je tasht)Vetem ty ta fala jeten vetem ty ta dhash rinin tasht qdo nat rii i tretur ne vetmi ne vetmi
(5x)
kthema mua dashurin kthemi vitet qe kam un kthema shpresen buzeqeshejn e pastaj me thuaj fun.........
Më Shumë Këngë Nga Ermira Babaliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet