Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermira Babaliu - Fragment I Një Rruge Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Ti ikën, largohesh në rrugën e gjatë,
era luan shkujdesur me flokët e tu,
të shoh, siç shikohet një kalimtar
unë, që për ato flokë çmendesha dikur.

Sa herë gishtat e mi u pleksën në to,
sa herë ne humbëm në përqafime e puthje,
unë doja që kjo të zgjaste një jetë,
po ja që mbeti fragmenti i një rruge.

Refreni:

Mendoja se ne do të ecnim dorë për dorë
e magjia e dashurisë do t’na ndiqte pafund,
por udhëtimi në dy ish vërtet i shkurtër
aq sa më duket se s’të kam njohur kurrë.

Të ndjek unë me sy teksa shndërrohesh në njollë
dhe unë s’kam, jo nuk kam forcë të të ndal,
pastaj ti humbet dhe tretesh në mjegull,
brenda meje përzihen dhimbje edhe mall.
Ermira Babaliu
Publikimi: 28/06/2020
Muzika: Edmond Rrapi
Teksti: Irma Kurti


Ermira Babaliu - Fragment I Një Rruge
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fragment I Një Rruge".
3. Video është e këngës "Fragment I Një Rruge", por nuk këndohet nga Ermira Babaliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ermira Babaliu:


Komente 0