Si Nje Vocerrak

I mblodha mendimet te tera
nje nate
Bera me to rrokje dhe varg
Kendova dhe qava me lot gezimi
Dhe pse melodia ish melodi trishtimi
S'isha poet,-i tille ate nate
Jo as kengetar,por melodi mesova
Enderova dhe qesha, qullosa jastek
I clirte u zgjova si nje vocerrak

- Poezi nga Ermira Tafciu{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0