Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erno - Melankolia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Identik si yjet, kur terri i nates bjen
Je kon rreze drite, n’erresiren tem.
Po ti mo nuk je, po ti mo nuk je, po ti mo nuk je.

E melankolia, mu rehat spo m’len
Se di ti qysh nihesh, kur permenet emri jem.
Nuk e di a t’dhem, nuk e di a t’dhem
Nashta se ki problem.

Ndjenjat e tua i vrej edhe prej larg,
E di ti qysh nihesh edhe nese s’jem bashke
Prej meje s’mun mshef sen, se dikur m’dhe gjithqka
E gjithqka qa nin tash o ni ndjesi e shprazt

Mon bebe, ti mo sje!
Alkool, fundosje.
A t’kujtohet kem bo be: “Na dy t’ndam, as n’qiell!”
Andrrat as niher me u tret, asniher dashnine me hjek.
TASH JE RRETHU ME NJERZ TJERE! -.-

E tii

Identik si yjet, kur terri i nates bjen
Je kon rreze drite, n’erresiren tem.
Po ti mo nuk je, po ti mo nuk je, po ti mo nuk je.

E melankolia, mu rehat spo m’len.
Se di ti qysh nihesh, kur permenet emri jem.
Nuk e di a tdhem, nuk e di a tdhem
Nashta se ki problem.

100 vet rreth meje, Po s’je ti o vetmi
Shume zhurme rreth meje, po s’fol ti o qetsi
S’ke dasht spotlight me mu veq privatsi

Mon bebe, mon bebe, ti mo sje, ti mo sje!
Gabimet s’du me i ngjeh, se veq bohna dhe.
A kom drejt mo me t’vet, tash kah je? Tash kah je?
Kur m’the t’kom per jete!
A m’ke rrejt? A m’ke dasht vertete?!

Sa e ron osht nostalgjia
Kur era jote o n’tesha t’mija.
S’t’kisha taku po ta dija, qe kaq shume vrehet vetmia.
Sa here ki dasht per veti m’ki pas.

Identik si yjet, kur terri i nates bjen
Je kon rreze drite, n’erresiren tem.
Po ti mo nuk je, po ti mo nuk je, po ti mo nuk je.

E melankolia, mu rehat spo m’len
Se di ti qysh nihesh, kur permenet emri jem.
Nuk e di a t’dhem, nuk e di a t’dhem
Nashta se ki problem.
Erno
Publikimi: 19/07/2022
Muzika: Erno
Teksti: Erno
Produksioni: PINT
Mixed: L4World
Mastered: Don Gima
Executive Producer: K-Master
Visualized: Liridon BeqiriErno - Melankolia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Melankolia".
3. Video është e këngës "Melankolia", por nuk këndohet nga Erno.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Erno:


Komente 0