A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eroll Dogani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7
(1981-2019)  
BIOGRAFIA: Eroll Dogani është një autor këngësh, instrumentist dhe artist i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore vajtuese. Humb betejën me sëmundjen tekstshkruesi dhe instrumentalisti, Eroll Dogani. Ai ishte i njohur për disa bashkëpunime dhe projekte të shumta muzikore. Dogani indetifikohej më së shumti për këngët popullore vajtuese, disa nga kënëgt më të njohur ishin ‘Mu betove’, dhe ‘Une dhe ti’. Lajmi për vdekjen e tij ka pikëlluar miq, familjar dhe adhurues të tij. Largimi i tij nga jeta është një humbje e madhe për botën e artit në të cilën artisti ka lënë gjur...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Profili

Snapchat

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Eroll Murati

Dardan Gjinolli

AroGanti

Ummet

Behar Lekaj

Admir Prekaj

Dritëro Shaqiri

Shqipri Kelmendi

Marlen Qelia

Tini (Vlorentin Vladi)


Tags: Eroll Dogani

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019