A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Ka Vetëm Një Nënë

Miliona yje ka në qiell,
Miliona guacka ka në det,
Miliona zogj këndojnë si fyej,
Miliona kokrra rërë gjen në det.

Miliona pikla vese mëngjesin freskojnë,
Miliona bletë ka që dalin në kullotë,
Miliona flutura në fusha vallëzojnë,
Por ka vetëm një nënë në botë!

- poezi nga Erona Asllani


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  14

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019