Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erozioni - Kojshikës Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


e kom shpin
dy dyer ma posht se t’kojshis
por qika e tyre
nje pun ja kish msy me bitis
nje natë pa rrymë
ajo derën e ngatrroi
hajt thash dul nafaka
nisa kangën t’ja këndoj
më ndali në refren
me tha se duhet të shkoj
prit qika mirë
se baci vec sa ja filloi

sikur erdhe,ashtu shkove
por se din se vetëm t’ligat mi morre
sikur erdhe,ashtu shkove
një gabim e bëre derën e ngatrrove…

as njo, as dy
ajo m’tha të dua vetëm ty
as tre, as katër
ja me qef ja me hatër
as pesë , as gjasht
përveç meje kërkond tjetër s’ki me dasht
as shtatë, as tetë
qetësohu i thash ulu ne krevet
te e nonta e ndala vet
prit qika mirë se e bone punën kijamet
ma mirë po vazhdojm
ku e lam e ku na mbeti
kur u ktheva në refren
vaj kojshika e mjerë kreveti…

sikur erdhe ,ashtu shkove…Publikimi: 06/09/2009


Më Shumë Këngë Nga Erozioni:


Komente 0


Erozioni - Kojshikës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kojshikës".
3. Video është e këngës "Kojshikës", por nuk këndohet nga Erozioni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.