Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erozioni - Jeta Është Avanturë Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


pse të jetoj?
kur e di se një ditë do vdes
pse të punoj?
kur asgjë s’do t’marr me vete
pse të lotoj?
kur syte i kam të tharë
pse të dashuroj?
kur çdo dashuri ka një fund…
dhe jeta kalon
e ne çdo ditë nga pak vdesim
treten kujtimet
vetëm gjurmët prapa mbesin
dhe më në fund u binda …

se jeta është avanturë
ti mos u frikso kurrë
hip mbi atë urë
dhe bërtit jeta është avanturë…

nuk e di
pse çdo gjë rrjedh e kalon si lumi
e ne gjithë të hutuar
por ne nuk zgjohemi nga gjumi
kalojn vitet
ne humbim kohë duke menduar
por kjo histori po merr fund
erdhi koha gjithçka për të ndryshuar
dhe jeta kalon
e ne çdo ditë ngapak vdesim
treten kujtimet
vetëm gjurmët prapa mbesin
dhe më në fund u binda…

se jeta është avanturë…



Publikimi: 09/09/2013


Më Shumë Këngë Nga Erozioni:


Komente 0


Erozioni - Jeta Është Avanturë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jeta Është Avanturë".
3. Video është e këngës "Jeta Është Avanturë", por nuk këndohet nga Erozioni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.