Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erozioni - Shiu Vetëm Ty Të Lagë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Shiu vetëm ty të lagë (në mes t’natës erdhe)

në mes t’natës erdhe
ëndërrat mi prishe ti
për mua ishe e vdekur
e humbur në gjithësi...

më ler të qetë të lutem
gjumin ti mos ma prish
qelqi njëherë thyhet
nuk ngjitet sërish....

ti s'vjen…
koha është ndaluar
unë qaj për ty
retë qajnë për ne

dëgjoje pikëllimin
që shpirtin ma copëton
që bie bashkë me shiun
sytë m'i mjegullon....

në qiellin e harruar
më yjet nuk rrijnë
kujtimi yt i zbehur
tretet nëpër shi....

ti s'vjen…
koha është ndaluar
unë qaj për ty
retë qajnë për ne

Teksti dhe Muzika: Elita 5

Ky tekst u dërgua nga Adem MorinaPublikimi: 01/12/2007


Më Shumë Këngë Nga Erozioni:


Komente 0


Erozioni - Shiu Vetëm Ty Të Lagë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shiu Vetëm Ty Të Lagë".
3. Video është e këngës "Shiu Vetëm Ty Të Lagë", por nuk këndohet nga Erozioni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.