Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erti Hizmo - Fqinja Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Fqinja" kënduar nga Erti Hizmo.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Sherif Merdani. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Fqinj e bukur lozonjare
Ç'mi ul sytë si petale
Që për ty kendoj një keng,
Le ta kuptojnë.

(2x)
Shikimet e tua më bëjn të lumtur,
Jo s'qenka e lehtë me fqinj të bukur.
Si lindi papritur kjo dashuri,
Gjith ëndrat e mija vajz vrapon tek ty.

(2x)
Në dritre fqinj e bukur sa her të shoh,
Pran të kam por larg më qëndron.
Dhe kur matem që ti flas më iken ajo,
Indiferente je, indiferente shkon.

(2x)
Kur befas një ditë përball qëllove,
Buzqeshjen çapkëne vall, pse e harrove?
Mos vall kaq e thjeshtë, ësht' dashuria?
Kur syt kërkojn ndjesë dhe thon një "PO"

Në dritare fqinj e bukur sa her të shoh,
Pran të kam, e larg më qëndron.
Kur i flas të dalim bashkës më vjen shpejt ajo,
Indiferente sje, në fund një "PO" ma the.

La la ra la la ra ra la la

Publikimi: 16/12/2014Më Shumë Këngë Nga Erti Hizmo:


Komente mbi këtë këngëErti Hizmo - Fqinja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fqinja".
3. Video është e këngës "Fqinja", por nuk këndohet nga Erti Hizmo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.