Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erti Hizmo & Flaka Krelani - Për Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Për Ty" kënduar nga Erti Hizmo & Flaka Krelani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 6 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
6

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lui - Për Ty

Dua që cdo ditë
Unë ta nis me sytë e tu
Nga do e kthej kokën të shoh ty
Ndonjëherë padashje duart preken pa u kuptu
Cdo dite cdo dite me ty por jo nuk guxoj

Edhe kur ti nuk je ti nuk je
Zemra ndalet me nuk rreh
Per tyyy, jeeee

Duhet ta dish sa here te kam prane
Te shoh te ndiej nuk them dot nje fjale
Nje emocion qe dot nuk e mbaj
Nuk e di nuk e di a mundem

Te t them sa shume ndjenja per ty kam
Te t them te pakten vetem nje fjale
Nje emocion qe dot nuk e mbaj
Nuk e di nuk e di jo jo jooo jo jo

Para teje mbetem edhe fjalet nuk me vijne
Para teje rri dhe vec te shoh
Nuk mundem asnje fjale te them se mos bej gabim
Cdo dite cdo dite me ty por jo nuk guxoj.

Eneda Tarifa - Për Ty

Lekunden pishat nen rete qe ikin
Ikin e ikin rete neper shi...
Une pres te shoh pas reve pa qiell
Ashtu sic pres pasditeve, te me telefonosh ti

Une pres te shoh pas reve pa qiell
Ashtu sic pres pasditeve, te me telefonosh ti

Ti do te vish, une e di, do vish patjeter
Po une dua te vish tani, neper shi
Pastaj rete do te ikin dhe do dale dielli
Po une dua diellin te ma sjellesh tiashtu si pres pasditeve te me tel ti

Une pres te shoh pas reve pa qiell
Ashtu sic pres pasditeve, te me telefonosh ti

Une pres te shoh pas reve pa qiell
Ashtu sic pres pasditeve, te me telefonosh ti

Ti do te vish, une e di, do vish patjeter
Po une dua te vish tani, neper shi
Pastaj rete do te ikin dhe do dale dielli
Po une dua diellin te ma sjellesh ti

Ti do te vish, une e di, do vish patjeter
Po une dua te vish tani, neper shi
Pastaj rete do te ikin dhe do dale dielli
Po une dua diellin te ma sjellesh ti

Si mund te jetoj pa zerin tend
Pa ty

Kujtim Ibrahimi - Për Ty

Edhe eshtrat po më qajn,
qajn dhe malet qe na ndajn
Edhe zogjet ma s`kendojn
si ne pranvere.

Edhe eshtrat po me qajn,
qajn dhe malet qe na ndajn
Edhe zogjet ma s`kendojn
si ne pranvere

Për ty për ty, s`kam gjum në sy
m`ke borgj ne jet nje dashuri
Për ty për ty, s`kam gjum në sy
m`ke borgj në jet nje dashuri.

Mbrëm ne ënderr të kam pa
nuse zemer ishe ba
E un lotët tu i fshi thash lamtumir
Mbrëm ne ënderr të kam pa
nuse zemer ishe ba
E un lotët tu i fshi thash lamtumir

Për ty për ty, s`kam gjum në sy
m`ke borgj ne jet nje dashuri
Për ty për ty, s`kam gjum në sy
m`ke borgj në jet nje dashuri.

Për ty për ty, s`kam gjum në sy
m`ke borgj ne jet nje dashuri
Për ty për ty, s`kam gjum në sy
m`ke borgj në jet nje dashuri.

Më shumë këngë me këtë titull:


Featuring: Flaka Krelani
Publikimi: 16/12/2005
Festivali: Festivali i 44-të në RTSHMë Shumë Këngë Nga Erti Hizmo:


Komente mbi këtë këngëErti Hizmo & Flaka Krelani - Për Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Për Ty".
3. Video është e këngës "Për Ty", por nuk këndohet nga Erti Hizmo & Flaka Krelani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.