Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ervin Bushati - Merimanga Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  31

Un'jam zonja merimanga,
E ndertoj shtepin' me pranga
Kush nuk do qe i'a besoj.
Po te doj' le ta provoj',
E thur fijen rreth e qark '
Dhe per vete rri rehat,
Gjysem njeriu ne pergjim,
Mjer ai qe ben gabim.

Refreni
Gjith' ata qe jan' mistreca,
Miza, flutura, karkaleca,
Qe kujtojn' se kan guxim.
Perfundojn' ne qarkun tim
Ha ha ha ha ha ha ha ha...

Pa projekte gemplan,
Kur pezhishka ne m van
Cep me cep si plehraxhi
Sa gjith zili me kan
Dhe algjeber, gjeometri
Nuk ka lurca as mistei
Nuk studioj inxhenieri
Ndertoj shpi per mrekulli


Ky tekst u dërgua nga Filan Fisteku


Nuk kemi video për këtë këngë.


Ervin Bushati
Publikimi: 01/12/2006
Muzika: Gramoz Kozeli
Teksti: Gjergj Jorgaqi
Orkestrimi: Gramoz Kozeli


Ervin Bushati - Merimanga
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Merimanga".
3. Video është e këngës "Merimanga", por nuk këndohet nga Ervin Bushati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ervin Bushati:


Komente 0