Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ervin Bushati - Rakia Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Reff:Raki Rakiee,sa mire moj rakiee ty lezetin kush ta din,ngatron gruan e shkon me komshin.

Kjo rakia mendjen ma ka cu pika pika me e pi un du te bertet gruja nuk ka rendesi dhe belaja iken me rakii.

Kjo rakia mendjen ma ka cu pika pika me e pi un du te bertet gruja nuk ka rendesi dhe belaja iken me rakii.

Reff:Raki Rakiee,sa mire moj rakiee ty lezetin kush ta din,ngaterohet nuk e gjen shtepin.

Reff:Raki Rakiee,sa mire moj rakiee ty lezetin kush ta din,ngatron gruan e shkon me komshin.

Kjo rakia qe terbon dynjan pasanukun edhe fukaran me dhemb koka dua te haroj ne raki sot dua te notoj.

Reff:Raki Rakiee,sa mire moj rakiee ty lezetin kush ta din,ngaterohet nuk e gjen shtepin.

Reff:Raki Rakiee,sa mire moj rakiee ty lezetin kush ta din,ngatron gruan e shkon me komshin.

Heeejjj te gjith naten do festoj
sa kam halle ti haroj,te vi sonte une dua deri ne mengjes.

Heeeej zemra ime embel moj,me
raki dua tet haroj,me harove ti mua,me haro sot.

Reff:Raki Rakiee,sa mire moj rakiee ty lezetin kush ta din,ngaterohet nuk e gjen shtepin.

Reff:Raki Rakiee,sa mire moj rakiee ty lezetin kush ta din,ngatron gruan e shkon me komshin.


Ky tekst u dërgua nga Liro Hana Dita

Ervin Bushati - Rakia
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rakia".
3. Video është e këngës "Rakia", por nuk këndohet nga Ervin Bushati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ervin Bushati:


Komente 0