Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  35
BIOGRAFIA: Ervin Hatibi është një shkrimtar dhe autor këngësh shumë i njohur. Ervin Hatibi (1974-) është një nga poetët e brezit te ri, ose më mirë i brezit rinor të fundkomunizmit. Ismail Kadare ka thene se Hatibi është vazhdimesia dhe e ardhmja e poezise moderne shqiptare, pra nje talent qe e ka treguar veten qe kur ishte vec 15 vjec. Ervin Hatibi ka shkruar shume poezi te "modeleve" te ndyshme, pra mund te gjejme nje potpuri stilesh ne poezine e tij. Dallohet për origjinalitet dhe perdorjen e mrekullueshme te gjuhes shq...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Gjon Buzuku

Vorea Ujko

Gjergj Fishta

Asdreni

Azem Shkreli

Fatos Arapi

Jeronim De Rada

Odhise K. Grillo

Pjetër Bogdani

Petro Marko

Tags: Ervin Hatibi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet