Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ervin Xhepa

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Ervin Xhepa është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Mbaroi studimet po në Tiranë dhee rrugëtimin e muzikës e filloi që së vogli ku më së shumti iu përkushtua muzikës popullore të Shqipërisë së Mesme. Këngëtari është edhe kantautor i këngëve të tij, disa prej tyre edhe të papublikuara. Ndër të tjera e klikuar në youtube është edhe ajo "Erdhi vera, u poq bostoni" e në vazhdim mund te gjeni këngë të Shqipërisë së Mesme si: "Kacollen tate mi goce", "Çohuni djema shaloni atin", "Vin' tajaret për hava",...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

1

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha


Artistë Të Ngjashëm:

Mentor Topuzi

Philip

Vikus

Edmond Cano

Erlind Zeraliu

Geri (M)

JMC

Cllevio Serbiano

KOG

Ahmed Emurllai

Tags: Ervin Xhepa


Komente mbi këtë artist